Évek óta dolgozom főleg 40 fölötti vezetőkkel, vállalkozókkal, akik vagy valamilyen nagy karrierváltást tudtak meglépni a folyamat során, vagy az üzleti stratégiájuk újra tervezése után szintet lépett a vállalkozásuk.
Évek óta figyelem azt, hogy a nagy karrierváltásokat vagy a vállalkozás újra tervezését gyakran a kiégés tünetei előzik meg.
A túlpörgés.
A mindenáron eredményt kell felmutatni.
A perfekcionizmus.
Az önmagunk alulértékelése.
A megfelelni akarás.
A túl sok minden bevállalása.
Ezek vezethetnek kiégéshez, fáradtsághoz, totális csömörhöz, amit aztán jó esetben követ egy erős vágy, hogy legyen valami más, de nem mindig van meg ehhez a vízió, az energia vagy a bátorság.
Viszont ahhoz, hogy ezek meg tudjanak jelenni, muszáj megállni.
Egy olyan programra invitálok vezető- és vállalkozónőket, amiben a semmittevésről, a megállásról tanulunk. Mert a semmiből lesz majd a valami, az ürességben tudjuk meghallani a legbelső hangunkat és a megállás után tud újraindulni a kreativitásunk, a valaminek a teremtése. Ez a Termékeny Üresség kellene hogy legyen minden aktivitásunk végén, hogy aztán újult erővel tudjuk elkezdeni a következőt.
Ahhoz, hogy merjünk megállni, „semmit tenni” nagy bátorság kell, hisz arra vagyunk kondicionálva, hogy folyamatosan tegyünk, legyen tervünk, legyünk hasznosak és ne tétlenkedjünk. Pörögjünk ezerrel és csináljunk még többet.
Nekem nagyon sokára sikerült megtanulnom abbahagyni a végtelenített pörgést, amibe a vezetők nagy része beleesik, és én is nehezen tudtam megállni és megtanulni a semmit csinálni. Viszont azt ma már tudom, hogy ez az egyik legjobb dolog, ami történhetett velem.
Terveim szerint ez a program ezt a két fontos témát segit körbejárni, és köze van a tengerhez, nem véletlenül.
A program során a következőkre számithattok:
– Tengernézés.
– Bambulás.
– Tengerfelszínen lebegés.
– Semmittevés.
– Értékesség izmok erősitése.
– Energiaforrások megkeresése.
– Erősségek pontosítása és a munkában betöltött szerepeink ezek mentén tervezése.
– Jó beszélgetések
– A fásultságból egy új stratégia felépítése.
Foglalkozunk benne a Női bátorsággal is, víz fölött és víz alatt, amiben megmutatom azt, hogy nem minden fejben dől el, hanem van, hogy a test által megtapasztalt élmény lesz a katalizátor. Azért a bátorsággal, mert minket nőket gyerekként féltenek, arra nevelnek, hogy jókislányok legyünk, hogy a háttérben maradjunk, és ezért például a munkaerő piacon kevésbé merjük magunkat megmutatni, kiállni az értékeink mellett és megkövetelni azt, ami jár(na).
Mindez egy gyönyörű környezetben, Törökország déli részén egy eldugott kisvárosban, ahol kedvesek az emberek, meleg a tenger, finomak az ételek, van csönd és van élet. Itt várok minden bátor nőt sok szeretettel szeptember végén, de aki előbb jönne, jelezze, mert én már itt vagyok és itt leszek.